Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy Octavia II 1.6 MPI do zagazowania jeszcze się opłaca ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Założoną mam sterownik KME Diego G3 do tego reduktor KME Silver i czerwone Hany. Całość chodzi bardzo dobrze. Żadnego falowania na luzie, nic się nie dzieje na niskich i wysokich obrotach. jednym słowem chodzi tak samo na gazie jak na benzynie. Ojciec ma identyczną instalację w Ibizie 1.4 od roku i też sobie bardzo chwali.
    Co do samego KME to ich pierwszą instalację mam chyba już 7 lat w mojej Cordobie. Była to jedna z pierwszych "tanich" sekwencji. Mam na niej przelatane ok 160 tys. km i Valteki czerwone jeszcze dają radę. Jedynei co przez tyle lat mi padło to mapsensor. Przyznam też, że nie bardzo dbam o tą instalację bo filtry zmieniam "okazjonalnie".
    Co do cen to się nie wypowiadam bo te instalację były robione u znajomego.

    Komentarz


    • Bierz Staga i bedziesz mial spokój.JA juz przejechalem ponad 100.000km i zadnych powznych usterek nie było.Instalacja sprzed 5 lat, a teraz na dodatek są nowsze .Ja to widze tak STAG,BRC i gdzies na szarym koncu LR :P
      Kondziu

      OCP

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sparrov
        yunior81, ustawiana z góry jest tańsza / gorsza?
        Jeśli chodzi o cenę to czy to będzie Stag 4 + czy Premium powinieneś sie zmieścić w kwocie 2400 max 2500. Z tego co sie orientuje to niektórzy gazownicy każą sobie dopłacić ok 100 zł za Premium. Szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego.
        Parametry sterowników masz tu AC - Strona główna - autogaz lpg producent instalacji gazowych.
        Bierz Staga 300 Premium jak chcesz dobre wtryski, to weź Hany ( chociaż Valteki też dadza spokojnie radę ) do tego dobry reduktor i będziesz się cieszył bezproblemową jazdą na LPG

        Komentarz


        • Wtrącę swoje trzy grosze:
          swoimi skodillakami jeżdżę wymiennie:
          nowszy 5 lat 1,6 BSE używany na dłuższe trasy / z rodziną / w zimę (obecny przebieg 70 kkm, roczny będzie ok. 9 kkm)
          starszy 15 lat 1,8 AGN z instalacją 2. generacji (niestety już trzy razy musiałem naprawiać plastikowy kolektor) wozi mnie do pracy dziennie 60 km (tylko sezon bez śniegu, bo nie opłacało się zmieniać opon) - na szafie nastukane już 320 kkm, z tego w ubiegłym roku około 10 kkm

          koszty są takie:
          nowszy pali +/- 7,2 l/100 km wychodzi ~ 40 zł / 100 km
          starszy 11l LPG / 100 km (przełączany na gaz od razu po przegazowniu) ~ 28 zł / 100 km

          Zastanawiam się teraz: czy zagazować nowego skodillaka i sprzedać za psie pieniądze starego (ale szkoda, bo pieszczony), czy utrzymywać dwie fury (za kilka lat mój syn pewnie będzie miał już prawo jazdy, więc drugie auto może się przydać...)
          Dwuoctaviusz
          starsza O1 1,8 `98 + LPG
          i nowsza O2 1,6 `08

          Komentarz


          • Doodeck, ja na Twoim miejscu zainstalowałbym gaz do BSE a opchnął dalej AGN-a - szczególnie że jesteś (jak wnioskuję) jedynym kierowcą obu...
            Sam kiedyś bawiłem się Golfem LPG na dojazdy do pracy i Octavią Pb na weekendy - ale w jakimś momencie doszedłem do wniosku, że trzymanie dwóch aut (jeśli tylko ja nimi jeżdzę) nie ma sensu. I Golfa sprzedałem.
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Doodeck
              ...Zastanawiam się teraz: czy zagazować nowego skodillaka i sprzedać za psie pieniądze starego (ale szkoda, bo pieszczony), czy utrzymywać dwie fury (za kilka lat mój syn pewnie będzie miał już prawo jazdy, więc drugie auto może się przydać...)
              Zostaw oba , jak syn zrobi prawko zabierze nowszą II , ...i czym będziesz jeżdził

              Komentarz


              • Zamieszczone przez bishop
                Zamieszczone przez Doodeck
                ...Zastanawiam się teraz: czy zagazować nowego skodillaka i sprzedać za psie pieniądze starego (ale szkoda, bo pieszczony), czy utrzymywać dwie fury (za kilka lat mój syn pewnie będzie miał już prawo jazdy, więc drugie auto może się przydać...)
                Zostaw oba , jak syn zrobi prawko zabierze nowszą II , ...i czym będziesz jeżdził
                No i do tej nowszej synowi zrób LPG jak najbardziej, coby zmienjszyć "koszta młodości"
                Pozdrawiam
                Northeusz

                Komentarz


                • xtremesystems, do tsi też możesz mieć gaz...

                  Komentarz


                  • Zdecydowałem się na BRC. Jutro odbieram auto.
                    Dlaczego nie Landi Renzo? Bo mi odradziliście.
                    Dlaczego nie STAG? Bo nie mam gwarancji na cały zestaw, tylko na poszczególne elementy osobno.
                    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                    Komentarz


                    • No to powodzenie 8)

                      Wrzuc zdjecie spod maski, zobaczymy ile metrow wezy upchneli w tych kitach
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • sparrov, Czekamy na foty ......

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez sparrov
                          nie mam gwarancji na cały zestaw, tylko na poszczególne elementy osobno
                          Z ciekawości muszę zajrzeć do papierów, jak to w moim przypadku określił warsztat, gdzie zakładałem gaz.

                          Zamieszczone przez Maicroft
                          ile metrow wezy upchneli w tych kitach
                          Może nie będzie tak źle
                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                          Komentarz


                          • Instalka założona. Nie czuję różnicy między benzyną a gazem. Jeśli się wsłuchać, z zewnątrz słychać delikatne cykanie wtryskiwaczy.

                            Pierwsze tankowanie już za mną Dolałem 32l i zapłaciłem 70 zł z groszami...super uczucie

                            Fotki spod maski i reszty gratów w wątku o moim szkodniku:
                            Forum - Octavia Club Polska
                            Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                            Komentarz


                            • Wielkim ekspertem nie jestem, ale mom zdaniem bardzo dobrze założona instalka, gratulacje :!:

                              Komentarz


                              • Eksploatując auto z gazem jeździcie tylko na gazie, czy od czasu do czasu robicie określony przebieg na benzynie?

                                Pomijam odpalanie na benzynie i automatyczne przełączanie na gaz. Przed postojem przełączacie ręcznie na benzynę, czy gasicie auto na LPG?
                                Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez sparrov
                                  Eksploatując auto z gazem jeździcie tylko na gazie, czy od czasu do czasu robicie określony przebieg na benzynie?
                                  Zasadniczo jak kto woli ale ja co kilka tys km staram się przejechać chociaż kilkadziesiąt na benzynie. Niby zalecają co 4000km przejechać około 100-200 na benzynie ale z tymi zaleceniami to jak ze wszystkim - do ASO też zalecają jeździć.
                                  Zamieszczone przez sparrov
                                  Przed postojem przełączacie ręcznie na benzynę, czy gasicie auto na LPG?
                                  oczywiście że na gazie - kto by się bawił w takie rzeczy.


                                  Moja furka:
                                  -------------------------
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                  Komentarz


                                  • kris17009, A wiesz może co ma na celu jeżdżenie na benzynie?
                                    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez sparrov
                                      kris17009, A wiesz może co ma na celu jeżdżenie na benzynie?
                                      Ostatnio przejechałem 200 km na benzynie po czym auto na trasie spaliło mi średnio 6 litrów/100 km. Fakt, że pedał gazu traktowany delikatnie, ale takiego wyniku nigdy nie miałem, także co kilka tys. km będę jeźdźił na benzynie.

                                      Komentarz


                                      • Zawsze co jakiś czas warto pojeździć trochę na benzynie coby przedmuchać trochę wtryskiwacze i przepalić to wszystko 8)
                                        SIMPLY CLEVER
                                        Wiesz co dobre :-)

                                        Moja Maszyna
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                        Komentarz


                                        • ogolnie przy jezdzie na benzynie koryguja sie czasy pracy wtryskiwaczy na podstawie ktorych dobierany jest czas wtrysku gazu. wiec jak sie cos rozjedzie to moze np szarpac na gazie.


                                          Moja furka:
                                          -------------------------
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                          Komentarz


                                          • kris17009, widziałem, że masz zrobioną kalibrację spalania. To wplywa tylko na spalanie średnie, czy na chwilowe również?

                                            Btw, jeśli nadal zaniza, to dlaczego nie skalibrujesz na wiecej, np. 125 proc.?
                                            Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                            Komentarz


                                            • poprawic kalibracjespalania mozna tylko do 115%. wiecej VCDS nie daje - a szkoda. kalibracja ma wplyw zarowno na srednie jak i na chwilowe no i zapewne na zasieg tez.
                                              to spalanie tylko orientacyjnie sie przydaje tak czy siak jak jeżdżę to planuje tankowanie co 400km średnio.


                                              Moja furka:
                                              -------------------------
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez sparrov
                                                kris17009, A wiesz może co ma na celu jeżdżenie na benzynie?
                                                oczyszczenie wtryskiwaczy. Nie robiłem tego w O2 i po 70kkm musiałem przegonić dwa zbiorniki z dodatkami, bo przytykał się wtryskiwacz na 3 cylindrze i wywalał błędy oraz trochę nierówno chodził. Po przepaleniu dwóch zbiorników wróciło do normy.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rezon
                                                  Zamieszczone przez sparrov
                                                  kris17009, A wiesz może co ma na celu jeżdżenie na benzynie?
                                                  oczyszczenie wtryskiwaczy. Nie robiłem tego w O2 i po 70kkm musiałem przegonić dwa zbiorniki z dodatkami, bo przytykał się wtryskiwacz na 3 cylindrze i wywalał błędy oraz trochę nierówno chodził.
                                                  IMO jesli chodzi o wtryskiwacze to lepiej czasem dolac odpowiedniego STP do benzyny

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X